
Upozornění pro chovatelé drůbeže! Potvrzení ohniska nákazy newcastleské choroby v Sedlnicích
Dne 15.06.2026 nahlásili 2 sousedící chovatelé z obce Sedlnice telefonicky na Krajskou veterinární správu Státní veterinární správy pro Moravskoslezský kraj náhlý úhyn 13 nosnic z celkového počtu 32 ks drůbeže ve svých nekomerčních zájmových malochovech. Některé další kusy vykazovaly příznaky jako apatie, chrčení, pokles snášky. Chovatelé neuvádí maso ani vejce na trh. Na základě podnětu […]



















